תאורה לחדר שינה

חדר השינה מאפשר בחירה בין שורה ארוכה של פתרונות תאורה מתקדמים. בעזרת תאורה לחדר שינה ניתן להוסיף אלמנט רומנטי, ייחודי ומרענן אל אחד המקומות החשובים בבית

משפרים את איכות החיים עם תאורה לחדר שינה

חדר שינה נועד על מנת לספק לנו ביטחון ומרגוע, כאשר עיצוב נכון של חדר השינה תורם במידה רבה לאיכות החיים שלנו. חדר רגוע, מואר, שקט ומזמין עוזר להירדם בלילה ומבטיח מנוחה מקשיים פיזיים או מנטאליים. לעומת זאת, חדר שינה שאינו זוכה לכבוד הראוי לו או שאינו מעוצב בצורה נכונה ומתאימה עלול ליצור תסכול ועוגמת נפש, וחבל. השילוב בין הפונקציונאליות לבין האסתטיקה הוא די ייחודי לנושא של חדר שינה, וקשה למצוא אותו בחדרים אחרים בבית. במילים אחרות, בבואנו לעצב תאורה למטבח לרוב נחשוב על צרכים מעשיים ועל ההיבט הטכני. שיקולים דומים יעלו כאשר נבחר תאורה לסלון, לגינה או תאורה למרפסת. לעומת זאת, בחדר שינה אנו ניקח בחשבון שיקולים די שונים.

כך תבחרו את התאורה המושלמת

בחירת תאורה לחדר שינה מתחילה קודם כל בהגדרה של אופי החדר. תאורה לחדרי שינה של ילדים שונה מתאורה עבור חדרי שינה של אורחים, הורים ותינוקות. סביר כי את ההחלטה וההגדרה מבצע הלקוח לפני שהוא מגיע אל אולם התצוגה או מקבל הצעות מחיר על מנורות לחדר שינה. הגדרה זו היא קריטית לתכנון תאורה נכון ולמניעת זיהום אור לא רצוי. תאורה לחדרי שינה יכולה וצריכה לשפר את איכות החיים שלכם, לכן כדאי להשקיע את הזמן והמשאבים הדרושים בבחירתה.

לאחר הגדרות ראשוניות קל יותר להבין מה ההבדלים בין גופי תאורה שונים המיועדים עבור חדר השינה. כך למשל אפשר לראות כיצד התאורה מתאימה אל הריהוט, אל העיצוב ואל גודל החלל. בחדרי שינה קטנים עדיף להשתמש בגוף תאורה מרכזי המפזר אור גם אל הפינות. תאורה יוצרת אשליה אופטית מרשימה, אשר מגדילה את החדר ומפנה מקום במרחב האישי. לעומת זאת, בחדרי שינה גדולים ניתן לפזר מנורות שיכולות ליצור קטעי אור וצל מעניינים אשר יחשיכו חלקים לא רצויים. חלק מהמנורות מוצבות בדרך כלל ליד המיטות על מנת להקל על הפעלה וכיבוי, אך יש מקרים בהם המנורות נמצאות דווקא בכניסה אל החדר. גם כאן העדפות אישיות יכולות לעזור ולסנן בין האפשרויות הרבות.

תאורה לחדר שינה של ההורים

כדאי להתמקד בנושא של תאורה לחדרי שינה של הורים. ילדים ואפילו בני נוער לא נוטים להשקיע הרבה מחשבה בתאורה של החדר שלהם, משום שמבחינתם אפשר להסתפק במועט והדקורציה לא משחקת תפקיד. לעומתם, הורים יודעים היטב עד כמה אווירה רומנטית בחדר השינה היא חיונית למערכת היחסים ולרגיעה מתלאות היום יום. ההמלצה הכללית היא לשמור את חדר השינה סטרילי ככל האפשר.

עדיף לא להשתמש במיטה הזוגית כדי לצפות בטלוויזיה, אלא רק לצרכיה המקוריים. בעזרת תאורה ומנורות ניתן לגוון את השגרה ולהוסיף אל חדר השינה המון עניין. בנוסף, ההשקעה בתאורה עבור חדרי השינה היא יחסית זולה. בניגוד לשיפוץ כללי הדורש החלפה של קירות, תכנון אדריכלי או אישורי מהנדסים, תאורה מיושמת בקלות ואינה מחייבת אף שינוי בסגנון החיים הרגיל.

שמירה על האינטימיות עם תאורה לחדר שינה

חדר השינה הוא בין המקומות האינטימיים היחידים העומדים לרשות הורים בתוך הבית. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הורים רבים לא מרגישים בנוח להתחבק או להתנשק בסלון או ליד הילדים. השאיפה לשמור על מערכת יחסים הרמונית ורומנטית סובלת לעיתים מקשיים כאשר ילדים מצטרפים למשוואה, אולם בעזרת הקפדה על סטריליות של חדר השינה ניתן דווקא להשיג יתרונות מיוחדים. תאורה לחדר שינה הורים היא כלי משמעותי בעיצוב מן הסוג הזה. באמצעות גופי תאורה לחדר שינה ניתן לייצר אווירה ייחודית ואלגנטית, לתרום לתחושה הרומנטית ולהפוך את זמן האיכות המשותף לחוויה בלתי נשכחת.

מעוניינים ביעוץ מקצועי לתאורה? נשמח לעזור! התקשרו: 08-9211151 או צרו קשר באמצעות הטופס באתר.

תאורה לחדר שינה מושפעת מהצרכים של ההורים ומהאופן בו הם בוחרים להתנהל. יש בני זוג המקפידים להיכנס אל המיטה יחד ולבלות מול הטלוויזיה, בקריאת ספר או בשיחה ערה. עבור הורים אלו יכולים פתרונות אלגנטיים כמו מנורת לילה או מנורה צמודת תקרה לתת את המענה על רוב הצרכים. מנגד, בני זוג אחרים מחלקים את הטיפול בילדים ולכן לא תמיד נכנסים יחד אל המיטה ואל חדר השינה. עבורם יש צורך בפתרונות תאורה ייעודיים שיאפשרו לבן הזוג להמשיך לנוח ולישון, גם כאשר השני מנקה את החדר, מסדר את הארון וכן הלאה.

מנורות קלאסיות לחדר שינה

ההיבט המעשי של בחירת תאורה לחדר שינה

למרות הצורך של שמירה על חדר השינה בתור חדר סטרילי ונטול הפרעות, הורים חייבים להכיר גם את ההיבט המעשי של בחירת תאורה. עליהם להביא בחשבון את מסגרת התקציב ולעצב את התאורה בחדר השינה על פי ניסיון העבר. יש הרבה סוגים של גופי תאורה והם משפיעים באופן ישיר על האווירה בתוך חדר השינה. מבחינת ההורים, לתאורה יש תפקיד דקורטיבי ופונקציונאלי ולכן הם צריכים להשקיע בו מחשבה.

תאורה לחדר שינה מאפשרת להורים לשמור על האינטימיות שלהם גם במהלך השגרה המעיקה. כדאי לנצל את אפשרויות התאורה השונות, להוסיף עניין ולייצר אווירה מיוחדת. תאורה מעניקה לחדר השינה ערך מוסף והיא מתאימה גם לצרכים יומיומיים. זהו היתרון המשמעותי ביותר בשילוב תאורה בתוך חדר השינה של ההורים.

מנורות לחדר שינה – תפקיד קטן עם משמעות גדולה

תאורה היא חלק מרכזי מארגז הכלים העומד לרשות בעלי בתים ודירות. מעצבי פנים מבינים היטב את המשמעות של תאורה לחדר שינה משום שזה התפקיד שלהם, אך הגיע הזמן שגם לקוחות פרטיים יעשו זאת. התאורה היא הבסיס של חדר השינה והיא תקבע במידה רבה את איכות החיים של דיירי הבית.

הורים המעוניינים לעצב את הבית בצורה מודרנית, בריאה ומתקדמת צריכים לבחור את גופי התאורה שייתנו מענה ראוי. יש להתמקד בשלב הראשון בתאורה לחדרים של הילדים או האורחים, לעבור אל חדר ההורים ולבדוק האם וכיצד מנורות לחדר שינה משתלבות בשאר העיצוב של הבית.

סוגי תאורה לחדר שינה

לחדר השינה מגוון שימושים מלבד שינה נטו – החל מלקרוא ספר, להתלבש, להתאפר, לנוח וכן הלאה – יש לתכנן מראש תאורה חכמה ונוחה אשר תענה על כל הצרכים יחד בהתאם לאזורים השונים בחלל החדר. מומלץ לאבזר את מרכז החדר בגוף תאורה מרכזי שיפזר אור רחב, אך לא לשכוח לצרף לו עמעם שתהיה אפשרות לשלוט על עוצמת האור בהתאם לרצונכם. בנוסף, חשוב להוסיף גופי תאורה נוספים שימלאו פונקציות נוספות באזורים השונים כמו שידת איפור, אזור ההלבשה או מנורות קריאה לשולחן ליד המיטה. על מנת להנות מנוחות מירבית בעת השימוש הקפידו למקם מתגים חכמים לצידי המיטה כדי שלא תצטרכו לקום לכבות את האור לפני השינה. כאמור, מגוון הפעילויות בחדר השינה מצריך פיזור נכון של גופי תאורה בחלל החדר וחשוב לזכור כי מלבד שימוש בגוף תאורה מרכזי יש חשיבות גבוהה לשימוש בגופי תאורה אשר ישרו אווירה נעימה, דקורטיבית ורכה כיאה לחדר שינה, וכן יש צורך להקפיד על אור בגוון צהוב וחמים שיתרום לאווירה האינטימית והחמימה שאתם רוצים לשוות לו.

מיקום התאורה בחדר השינה

מנורת תקרה בחדר שינה היא מקור אור שמיש ביותר, ויכולה להאיר את החדר באופן נכון ונעים מבלי להציף אותו באור מסנוור. כמו כן, מומלץ למקם מנורת שולחן או מנורה עומדת שתגביר את כמות האור ותתרום לנופך העיצובי. מנורות כאלה דורשות הכנה מוקדמת משום שיש להתקין בסמוך להן שקע חשמל. מנורות צמודות קיר יכולות לעזור בהדגשת אלמנטים עיצוביים בחדר, כמו תמונות, חפצי אומנות, צבעים מיוחדים, מדבקות קיר וכדומה. בנוסף, ביכולתן של מנורות צמודות קיר לספק אשליה של חלל רחב יותר אם יש מספיק מקום בחדר השינה, תוכלו להתפנק בגוף תלוי ובעל נוכחות שיהפוך את החדר למרשים ויוקרתי במיוחד. זיכרו כי חדר השינה מחייב מנורת קריאה אשר ניתן למקמה מעל המיטה או לצידה, כדי שתאיר בצורה ממוקדת על הספר שאנו קוראים מבלי להפריע לשנתו של בן או בת הזוג. לקריאה, מומלץ לבחור בנורות LEDהנחשבות לחסכוניות ביותר בחשמל, בעלות אור נעים וממוקד, פליטת חום מזערית וכן שימוש בטיחותי ביותר. והכי חשוב – הדגישו את המיטה. המיטה היא הרהיט המרכזי בחדר ולכן יש להדגיש באמצעות תוספות תאורה שימוקמו בגב המיטה או פסי תאורה על גוף המיטה עצמו או מעליה.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו ממגוון גופי תאורה מודרניים וקלאסיים לחדר השינה!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות