תאורה נסתרת

המושג תאורה נסתרת מתייחס בדרך כלל אל גופי תאורה הנמצאים בתוך תקרת גבס. תאורה זו יוצרת אלמנט של תאורה בלתי ישירה, וניתן להשתמש בה במטבח, בסלון, בחדרי השינה ובכל חלל אחר בבית או כתאורה למשרד העסק. תאורה נסתרת יכולה להגיע בנוסף או על חשבון תאורה תפקודית ותאורה כללית. יחד עם זאת, רוב אנשי המקצוע ממליצים על שימוש עדין בתאורה נסתרת בגבס מעל תאורה למשטחי עבודה.

תאורה נסתרת מהווה את אחד מהענפים של הסגנון המינימליסטי

חשיבותה של תאורה נסתרת בעיצוב הבית 
עיצוב הבית מצריך מאיתנו מחשבה מעמיקה והקפדה יתרה על כל פרט ופרט, על מנת להגיע לתוצאה של מרחב אישי מעוצב, אסתטי ויחד עם זאת פונקציונלי ונוח למחיה ושימוש. ממגוון הסגנונות העיצוביים הקיימים כיום בעולם עיצוב הפנים, נראה כי הסגנון המינימליסטי הוא זה הנמצא במרכז הזירה, ולא בכדי. סגנון מינימליסטי מדגיש חלל נקי, נותן אשליית מרחב גדול יותר (רלוונטי במיוחד לדירות קטנות) ומאפשר לנו לנצל את החלל בצורה אופטימלית מבלי לגרוע בויזואליות מרשימה. תאורה נסתרת מהווה את אחד מהענפים של הסגנון המינימליסטי ומאפשרת לתחום את החללים השונים בבית ולהגדיר את המרחב שלהם גם אם הם שלובים באזורים אחרים (מטבח ופינת אוכל הממוקמים בהמשכיות לסלון למשל). באופן כללי, לתאורה נסתרת יש שני תפקידים עיקריים: תאורת אווירה ותאורה משלימה. כאשר תאורה נסתרת ממוקמת בנקודות אסטרטגיות ברחבי הבית, היא מאפשרת לחלל להיראות הרבה יותר גדול ממה שהוא באמצעות אשליה אופטית של אורות נסתרים. הטכנולוגיה המתקדמת בתחום התאורה מאפשרת לנו לעצב את הבית בצורה נכונה, חכמה ואף חסכונית באמצעות תאורה. תאורה נסתרת נועדה לענות על הצרכים של כל מי שחפץ במערך תאורה אסתטי וייחודי, פונקציונלי ומרשים. תאורה נסתרת אכן מעניקה מראה מתוחכם לחדרים ומוסיפה אווירה נעימה לבית.

 

זקוקים לעזרה בבחירת תאורה נסתרת? התקשרו אלינו: 08-9211151 ונשמח לעזור.

תאורה נסתרת מעוצבת    תאורה מוסתרת

הכירו את הפיתרון הורסטילי שלכם: תאורה נסתרת למטבח

תאורה נסתרת למטבח מגדילה את נפח החלל ומקנה תחושה יוקרתית. זוהי תאורה ורסטילית המתכתבת נהדר עם סגנון עיצוב כפרי, מודרני, או אמריקאי. כל מטבח יכול לנצל את התכונות והיתרונות של תאורה נסתרת לגבס.

 

יתרה על כך, תאורה נסתרת t5 מאפשרת חיסכון באנרגיה. זהו גוף תאורה נסתרת בחיבור שקע לתקע לנורת פלורסנט t5. גוף התאורה עצמו יכול להיות עשוי יציקת פלסטיק, אלומיניום או מתכת, הוא כולל נורת פלורסנט וכבל הזנה ויש בו אפשרות לחיבור רצוף. את שאר הדגמים ניתן לבחור על פי המפרט הטכני. חשוב לשים דגש על נתונים כגון יצרן, וואט, וולט, קלווין, צבע וגימור, בית נורה, אורך חיים וגובה. כל הנתונים הללו יחד עוזרים בבחירת תאורה נסתרת t5 לבית ובעיקר למטבח.
כללים לעיצוב עם תאורה נסתרת בגבס

ישנם מספר כללי דקורציה בסיסיים בעת בחירת תאורה נסתרת למטבח. ראשית, כדאי מאוד לנצל את היתרונות של הגבס. לוחות גבס עוזרים בבידוד חום וקור, מונעים מעבר של רטיבות ונזילות וקל לבצע בהם תיקונים. לוחות אלו אידיאליים עבור מטבח שנחשב בחלקו לחדר רטוב הנחשף אל שורה ארוכה של סיכונים בטיחותיים. מטבח משמש לנקודת מפגש בין חשמל, מים ומוצרים נוספים. לוחות גבס ושימוש בתאורה נסתרת מבטיחים עיצוב מודרני של מטבח מבלי לוותר על שיקולי הבטיחות.

 

שנית, כלל נוסף לעיצוב תאורה נסתרת לגבס הוא לתכנן את מיקום גופי התאורה על פי גודל המטבח. חשוב שלא לחסוך בנקודות הארה משום שכל נקודה כזו משדרגת פלאים את התחושה בתוך המטבח.

גופי תאורה נסתרים    גוף תאורה נסתר
בסופו של דבר, עיצוב של מטבח עם תאורה נסתרת הוא חלק מסגנון דקורטיבי מצטיין ופורץ דרך. יש לתכנן במטבח את התאורה הנסתרת, אך אין להפקיר גופי תאורה כללית וכמובן תאורה למשטחי עבודה. תאורה תפקודית מאירה איזורים שלמים במטבח כמו מקרר וארונות, בעוד תאורה כללית מאירה את המטבח באופן שוטף. הרוב מעדיפים תאורת פלורסנט בשל שיקולי חיסכון ותפעול, אולם כיום יש מגוון אפשרויות רחב מאוד.
בכל הנוגע אל תאורה למשטחי עבודה, הדגש העיקרי אמור להיות על האיזור הנמצא מתחת לארון המטבח. זהו איזור בעייתי יחסית אך הוא פופולארי מאוד מבחינה פונקציונאלית. אפשר לפתור את הבעייתיות בעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע המתמחים בתאורה ומכירים את ההבדלים בין גופי תאורה נסתרת.
מדוע חשוב להשקיע בתאורה למטבח?

המטבח הוא אחד המקומות החשובים ביותר בבית. מצד שני, שיפוץ של המטבח לא חייב לדרוש תקציב גבוה או הוצאות בלתי רצויות. אפשר לשפר ולשנות לחלוטין את המראה של המטבח עם לוחות גבס והטמעה נכונה של תאורה נסתרת. התקנה של תאורה נסתרת למטבח מבטיחה שנים רבות של הנאה. אין צורך בשיפוץ חדש כל כמה שנים והחלפת נורות תאורה יכולה להשיג את המטר הרצויה. במילים אחרות, תאורה נסתרת בגבס היא לא רק פיתרון דקורטיבי מושלם עבור המטבח שלכם – היא גם אמצעי לחיסכון כלכלי.

 

מטבח מזמין ומואר

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מאמצים תחביבי בישול ומבינים את הפוטנציאל האדיר של מטבח מזמין ומפנק. מצד שני, חלקנו מוגבלים בהיקף התקציב הפנוי להשקעה בשיפוץ המטבח. הפיתרון העונה על כל הדרישות בצורה אופטימאלית הוא עיצוב עם תאורה נסתרת. גופי תאורה מעוצבים אלו מוכיחים כי יש להם מקום בכל מטבח, אפשר למצוא אותם במסעדות יוקרה והם מופיעים בקטלוג של לקוחות מכל רחבי העולם.

 

נשמח לעזור בכל שאלה – התקשרו אלינו: 08-9211151 או צרו אתנו קשר באמצעות הטופס באתר.

לסיכום ניתן לומר כי תאורה נסתרת בהחלט זוכה לביקוש רב בעולם עיצוב הפנים של ימינו, ונחשבת פופולארית במיוחד לא בכדי. תאורה נסתרת היא אלמנט הכרחי לעיצוב בתים מודרניים ומשתמש הן ככלי ויזואלי מרשים והן ככלי פונקציונאלי לפיזור האור. תאורה נסתרת למעשה מסתירה את מקור האור כאילו קרני האור בוקעות מעצמן מאדזורים שונים בבית (קיר, תקרה או ריצפה) ובכך עיצוב הבית הופך דינאמי מאוד, ייחודי, בעל אור רך ונעים המקנה תחושת חמימות ואינטימיות לצד יוקרה אלגנטית ומודרניות. בתכנון תאורה נסתרת, חשוב לזכור מספר כללים חשובים: תאורה נסתרת אינה מחליפה צורך בשימוש בגופי תאורה מרכזיים; הגזמה בתאורה נסתרת תיצור אווירה דרמטית אשר עלולה לפגוע באווירה הכללית בחלל; יש צורך בהקשת נישות גבס מיוחדות לשילוב התאורה הנסתרת והדבר כרוך בעלויות נוספות.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו ממגוון גופי תאורה נסתרת:

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות