תאורה חסכונית

אחת ההוצאות הכבדות בכל בית בישראל היא ההוצאה על חשבון החשמל. לעיתים קרובות אנו מקבלים חשבון יקר ונפוח, ותוהים לעצמנו איך אפשר לחסוך בהוצאות ולהקטין את החשבונות החודשיים. כולנו מודעים לחשיבות השימוש במוצרים חשמליים חדשים וחסכוניים כגון מקררים ומזגנים, אך כאשר אנו חושבים על תאורה, לעיתים רחוקות אנו חושבים על האפשרות לחסוך בעלויות צריכת החשמל שלנו.

עלויות התאורה הביתית 
מבין שלל המכשירים החשמליים הנמצאים בשימוש ביתי, התאורה תופסת כ-20% מסך חשבון החשמל הביתי הממוצע. שימוש בתאורה חסכונית יכול לחסוך כ-80% מההוצאות על תאורה. מכאן שניתן לחסוך כמעט 20% מההוצאות אליהם התרגלנו, פשוט על ידי החלפת גופי התאורה השונים בבית לכאלה שהינם מתקדמים יותר.

פתרונות ידידותיים לסביבה
השימוש בנורות חסכוניות איננו עניין כלכלי בלבד. צריכת האנרגיה לתאורת הבית משפיעה באופן ישיר על התחממות כדור הארץ, תופעה שהולכת ומחמירה בשנים האחרונות. בנוסף, הייצור של מרבית הנורות החסכוניות הוא ידידותי יותר לסביבה. מרביתן עמידות יותר ונשמרות לאורך שנים ועל כן מייצרות פחות אשפה. גם גוף הנורה מיוצר לרוב מפלסטיק ממוחזר, מה שתורם למעגל המחזור הירוק. המלחמה בהרס כדור הארץ היא מלחמה קשה וארוכה, אך ניתן לתרום למאבק אפילו באמצעות מעשה פשוט וקטן זה.

סוגים שונים של תאורה
ישנם, למעשה, שלושה סוגים עיקריים של נורות. ראשית, ישנן נורות הלהט הישנות והמוכרות, אשר מייצרות את האור שלהן באמצעות חוט הממוקם במרכז הנורה והסוגר מעגל חשמלי. מרבית צריכת החשמל של נורה כזו מתבזבזת על חימום החוט. נורות מסוג זה המגיעות ליותר מ- 60W נאסרו לשימוש בארץ לפני מספר שנים. הסוג השני הן נורות פריקה, שמלאות בגז ומועבר בהן זרם חשמלי המייצר את האור. אנו מכירים אותן בשמן הנפוץ יותר, פלורסנטים. הם נפוצים במיוחד לשימוש במשרדים, אך גם בבתים פרטיים. הם נחשבים לחסכוניים באופן יחסי, אך אורם הוא בדרך כלל לבן ולא חם ונעים כמו האור שמפיצות מנורות הלהט הישנות. הפלורסנטים נחשבים ליקרים יותר ועלותם לא תמיד מצדיקה את עצמה. הסוג השלישי הוא המודרני והחדשני ביותר – נורות הלד. הן קומפקטיות, עובר בהן זרם חשמלי נמוך והן נחשבות לחסכוניות ביותר.

יתרונות בנורה מסוג LED
יתרון ראשון וחשוב ביותר הוא אורך חייה של הנורה. היא אמנם יקרה יותר מנורה רגילה, אך היא יכולה לשרוד שנים רבות ללא תקלות. הדבר מהווה, כמובן, חסכון עצום בכסף. יתרון נוסף היא צריכת החשמל הנמוכה במיוחד של הנורה. על מנת לקבל עוצמת אור הזהה לפלורסנט המפיק עוצמה של 25W, ניתן להשתמש בנורת לד של 10W בלבד. שילב בין צריכת חשמל נמוכה וחיים ארוכים במיוחד, הוא  שהופך את נורות הלד לחסכוניות ומשתלמות במיוחד.

איך לבחור נכון את התאורה
לא משנה אם אתם זקוקים לתאורה עבור אירוע, משרד או בית מגורים, התכנון של המנורות וגופי התאורה הוא תהליך זהה. יש לבדוק את כמות אור השמש הנכנסת לחלל באופן טבעי ואת גודל החדרים, ובהתאם לכך לתכנן את כמות המנורות אותם יש לקנות. כמובן שכדאי לתכנן היכן להציב את המנורות ולבחור את סוג המנורות – נברשות התלויות מהתקרהמנורות עומדותספוטים השקועים בקיר או בתקרה ועוד. מומלץ להתייעץ עם חנות מקצועית ואמינה שתספק ייעוץ באשר לסוג התאורה שכדאי לרכוש. תכנון נכון של הקנייה יכול לחסוך לכם מאות שקלים בשנה, בכל המישורים האפשריים – החל מחשבון החשמל התקופתי וכלה בתדירות החלפת הנורות בבית.

זקוקים לייעוץ? המומחים שלנו עומדים לשירותכם! התקשרו אלינו: 08-9211151 או צרו אתנו קשר באתר.

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות