תאורת נוי

לאור יש משמעות גדולה בחיינו הוא משפיע עלינו פסיכולוגית ואף פיסית, משפיע על מצב הרוח שלנו ואפילו על תפיסת העולם שלנו. לפיכך, בתוך המרחב הביתי שלנו אשר חשוף פחות לאור הטבעי של השמש, יש חשיבות רבה לתכנון מערך תאורה נכון שיהיה גם פונקציונאלי וגם בעל ערך עיצובי מוסף. חשוב לזכור כי לכל חדר וחלל יש את האופי שלו וחוקי תאורה משלו, אך, ללא ספק, באמצעות תאורה נכונה ניתן לשפר משמעותית את איכות חיינו. 

     

על ההבדל בין תאורה פונקציונלית לתאורת נוי 
כאשר מתכננים תאורה לבית או לגינה, חשוב להבדיל בין תאורה פונקציונלית גרידא כגון תאורה למשטחי עבודה במטבח שנועדה לשטוף את הכול באור ולהקל על העבודה, מנורות קריאה ממוקדות או למשל תאורת הצפה השוטפת אזורים ספציפיים באור חזק ובוהק, ולבין תאורת נוי אשר שמה דגש על יצירת אווירה, טשטוש והדגשה של פינות או חפצים ויצירת אופי ייחודי בחלל. תאורת נוי נעה על ספקטרום רחב משום שהיא מכילה מספר אלמנטים שלעיתים שונים זה מזה במהותם – כמו למשל אם נבחר בגופי תאורה מוסתרים שרק האור שהם מפיצים נראה לעין, או לחילופין אם נבחר בגוף תאורה בעל נוכחות דרמטית שמהווה אלמנט דקורטיבי משמעותי בעיצוב החלל. בנוסף, ניתן להבחין בין תאורת נוי לפנים הבית ובין תאורת נוי לגינות וחצרות.

איך לתכנן תאורת נוי נכונה
כאמור, תאורת נוי היא תת-ז'אנר של תאורת אווירה משום שהיא נועדה ליצור הרגשה כלשהי על השוהים בחלל. תאורת נוי יכולה להיות ממוקמת על קירות, ברצפה או בתקרה, להיות שקועה או בולטת ובמגוון סגנונות, צבעים, צורות וגדלים שונים. באופן כללי, על התאורה המלאכותית בביתנו או בגינתנו להיות חזקה מספיק על מנת ליצור אשליית מרחב בחלל, אך חשוב להימנע מתאורה בוהקת ומסנוורת אשר תעורר אי נוחות ואנרגיה לא טובה. לכן, עלינו להשתמש בתאורת נוי בלתי ישירה, שמכוונת את האור כלפי התקרה או לעבר קיר כלשהו. בסוג תאורה זה מקור האור מוסתרוניתן לוויסות כדי למלא את החלל. בנוסף, ניתן להשתמש בגופי תאורה מיוחדים ודומיננטיים, להוסיף להם אהילים או מסננים למיניהם שירככו את האור ויפזרו אותו בצורה נעימה. במידה ורוצים להעצים את השפעתם של אלמנטים דקורטיביים כגון תמונות או צמחים, מומלץ להשתמש בתאורת ספוטים אשר ממקדת אלומות אור למיקומים ספציפיים ומדגישה את נוכחותם. שימוש בספוטים כתאורת נוי מוסיף רבות ליצירת אווירה ומתן משמעות דקורטיבית לתאורה שבחרתם.

תאורת נוי לגינה
תחום תאורת הגינה התפתח מאוד בשנים האחרונות וכולל כיום היצע רחב מאוד של גופי תאורה לשימושים שונים. המבחר המגוון מאפשר פתרונות תאורה הן פונקציונליים והן דקורטיביים עבור כל אלמנט בגינה שנרצה להדגיש. בחירת תאורת נוי לגינה יעילה במיוחד והארה של אזורים מעוצבים, שטיפת הגינה באור או להשרות אווירה נעימה ורגוע, הדגשה של פינות חמד, שבילים, פינות ישיבה, חפצי נוי, סוגי צמחיה שונים (פרחים, עצים, שיחים מיוחדים וכל דבר בעל משמעות דקורטיבית ייחודית) וכן הלאה. כשמתכננים תאורת נוי לגן חשוב להגדיר את הפעילויות השונות המתרחשות באזורים השונים בחלל ולהתאים את האווירה השונה שנרצה להעניק באמצעות התאורה. הבחירה בגופי תאורה שונים נקבעת על פי מטרת ההארה. החל מגופי תאורה שקועי ריצפה להארה דרמטית של המבנה או העצים, דרך דוקרנים המאפשרים הארה דינאמית של אזור הגינון, גופים צמודי קיר להארת מעברים או המרפסת ועד עמודי תאורה דקורטיביים לסימון שבילים.

חשוב לציין כי אחד המרכיבים החשובים ביותר בקבלת תוצאה טובה של תאורת נוי הוא התכנון. עיצוב תאורה ייחודי, בעל מעוף עיצובי אשר ישים את הדגש על הפינות החשובות בבית ויתחשב בכל פרט ופרט – הוא זה שבסופו של דבר יצור את האווירה המיוחדת והחוויה המרגשת של התאורה.

לחוויה מושלמת של תאורה מיוחדת, בואו לבקר באולם התצוגה שלנו!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות