נברשות לפינת אוכל

פינת האוכל הפכה במרוצת השנים לאחד החלקים החשובים והפעילים ביותר בבית. מלבד הישיבה יחד סביב ארוחות משפחתיות, בפינת האוכל מתקיימות שלל אינטראקציות בין בני הבית השונים, ובנוסף היא משתמשת כמקום ייחודי לאירוח ולמעשה מהווה מוקד מרכזי עבור האירועים החברתיים הנערכים בבית. פינת האוכל מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של חלל הבית כולו, לפיכך, מלבד בחירת שולחן וכסאות, עלינו להבין שגם התאורה עבור פינת האוכל אינה דבר של מה בכך, משום שהיא משפיעה על מראה החלל ומהווה גורם חשוב ומשמעותי ביצירת האווירה נוחה, מרווחת ומפנקת בפינה הכי שימושית בבית. 

נברשת לפינת האוכל

גופי התאורה לפינת האוכל יכולים לשנות אותה מקצה לקצה, לכן מומלץ לבחור אותם בקפידה ולהקנות לפינת האוכל מעמד ייחודי. רוב מעצבי הפנים בוחרים בתליית נברשת לפינת אוכל מעל השולחן המרכזי, ומשלבים גופי תאורה נוספים מסביב.

בחירת נברשות לפינת האוכל – מה חשוב לזכור? 
כאשר אנו בוחרים גופי תאורה לפינת האוכל עלינו לשים לב למספר דגשים חשובים:

  • סגנון עיצובי – ראשית, עלינו לקחת בחשבון את הסגנון הכללי של הבית ולהתאים את גופי התאורה כך שידברו באותה שפה עיצובית. שנית עלינו לתכנן את עוצמת המנורות שיעניקו אור וידגישו את פינת האוכל.
  • גודל החלל – בעת בחירת גופי תאורה לפינת האוכל עלינו לקחת בחשבון את גודלה הפיסי של הפינה ולהתאים את גופי התאורה לפי צרכינו. למשל, גופי תאורה בכלל ונברשות בפרט יכולות ליצור אשליית מרחב מחד, או ליצור תחושה אינטימית מאידך.
  • אופן פיזור האור ביחס לשטח – האם אנו רוצים שהתאורה תתמקד רק מעל פינת האוכל עצמה או שהאור יתפזר גם לשטחים שסביב?
  • סוג גופי התאורה הרצוי – מומלץ לבחור בגוף תאורה מרכזי ומרשים התלוי מהתקרה (נברשת) ולהוסיף סביב מספר גופי תאורה עומדים,מותקנים על הקיר או שקועים שיתרמו להשלמת האווירה. תאורה מתפצלת תאפשר הארה בזמן פתיחת השולחן לאירוח.
  • מיקום גוף התאורה – הנברשת תהיה תלויה מהתקרה לכיוון השולחן, בגובה של עד 100 ס"מ מהשולחן, על מנת למנוע סינוור. ככלל, יש למקום בחלל החדר גוף תאורה תלוי אחד בלבד, גוף התאורה כמובן יכול לשלב מספר נורות.

כאמור, התאורה האופטימלית עבור פינת האוכל היא תאורה עילית, בדמות נברשת, אשר עונה הן על הצרכים הפונקציונלים והן על הדרישות הדקורטיביות של החדר משום שהיא בעלת נוכחות בולטת ומרשימה. תאורת הנברשת צריכה להיות בהירה יותר משאר גופי התאורה בבית, כמו כן עליה להיות חזקה וממוקדת כדי ליצור אפקט של הדגשה ואור מרבי ונעים בעת שימוש בפינה. ניתן להוסיף עמעם שיאפשר לכם לווסת את עוצמת האור בהתאם לשעות השונות ביום ולפי אופי הפעילות.

נברשת מעוצבת מזכוכית

נברשות מעוצבות משקפות את האווירה
בחירת המנורות לפינת האוכל צריכה לשקף את האווירה שאתם מנסים ליצור. כך לדוגמא, ניתן לבחור במנורות שקופות מזכוכית המייצרות אור חזק ובוהק או לחילופין בנורות עם זכוכית אטומה המשרות אור רך ומלטף יותר. באופן כללי, נברשות נחלקות לשלושה סוגים – קלאסיות, משוחזרות ומודרניות. עליכם לדמיין כיצד הנברשת תשתלב עם צבע הקירות, גובה התקרה וגודל החלל, וכמו כן עם שאר הרהיטים בפינת האוכל. מלבד הנברשת הקלאסית בעלת המוטות, העיטורים והקימורים שכולנו מכירים, כיום ניתן למצוא גם מגוון נברשות מודרניות המגיעות בשלל עיצובים, חוטים באורכים שונים ומגוון צבעים וחומרים שונים לבחירתכם. הנברשות המודרניות עשויות לרב משילובים של מתכת, זכוכית, פורצלן, קריסטלים וכדומה – ומלבד היותן מוקד משיכה מרשים עבור כל עין, הן נחשבות גם מתקדמות ונוחות להפעלה.

נברשת מעוצבת בסגנון קלאסי

אין להקל ראש בבחירת גופי תאורה לפינת האוכל משום שהם מהווים חלק מרכזי מאוד בעיצוב הבית ובעלי השפעה ניכרת על האווירה והפונקציונליות שבחלל. נברשות בפינת אוכל מוסיפות נופך מיוחדות לאזור, וכאשר בחירתן נעשית בצורה נכונה הן משדרגות לא רק את החדר, אלא את ערך הנכס כולו, ויותר מזה – את איכות החיים.

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות