תאורה לפינת אוכל

ארוחת שישי מסורתית מעלה בכולנו ריחות של תבשילים מהבילים, התרגשות של ערב יום שישי, בטן מקרקרת וישיבה בחברותא בחיק המשפחה. ואיפה כל המשפחה יושבת יחדיו בכדי לסעוד? נכון, בפינת האוכל. אתם עלולים לטעות ולחשוב שפינת אוכל היא עניין של מה בכך: שולחן, כיסאות ונברשת מעל, אך למעשה ההיפך הוא הנכון. פינת אוכל היא אחד האזורים בהם קיימות הכי הרבה אינטראקציות בין בני הבית. לכן, יש להתייחס לכל פרט בה בחשיבות הראויה לו. בייחוד נתייחס לתאורה בחלל, שכן היא משפיעה מאד על המראה הסופי של פינת האוכל. 

פינת אוכל שכיף לאכול בה

יצירתיות היא שם המשחק

בימים עברו נהוג היה למצוא סטים תואמים לכל פריט ריהוט. אם שולחן האוכל היה עגול וצבוע אדום, גם הכיסאות והריפוד היו צריכים להיות בגוון שני. אין צורך לומר שגם גופי התאורה היו גם צריכים להיות בצבע אדום לוהט. אם לסכם זאת במילה אחת – משעמם! עיצוב פנים מודרני יוצר שילובים מפתיעים ומסקרנים בין גופי תאורה לפינת אוכל לבין רהיטים שבמבט ראשון כלל לא מתאימים להם. דווקא האסימטריות והניגודים הם אלו שיוצרים הרמוניה. כדאי לנסות לעשות שימוש בגופי תאורה בעלי צורות גיאומטריות חדות ולשלב אותם עם שולחנות אוכל מעוגלים, או לשים גוף תאורה גדול ובולט בחלל קטן. 

תאורה מיוחדת לפינת האוכל

גופי תאורה שקופים ואטומים

כשאתם בוחרים את המנורות לפינת האוכל שלכם חשוב לזכור מהי האווירה שאתם מבקשים ליצור בחלל. שימוש במנורות זכוכית שקופות לחלוטין יוצר אור חזק ובוהק וזכוכית אטומה משרה אור רך יותר על הסביבה. מידת השקיפות הרצויה לכם קשורה גם בעיצוב של פינת האוכל עצמה. נסו לדמיין כיצד גופי תאורה לפינת אוכל ישתלבו עם צבע הקירות, גובה התקרה וגודל החלל כמו גם עם הרהיטים שבחרתם. 

יחיד מול רבים

מעצבי פנים כבר מזמן גילו את אחד הטריקים הפשוטים ועם זאת המעניינים בעיצוב פינות אוכל. לרוב, המנורות התלויות מעל לשולחן פינת האוכל גונבות את הפוקוס והופכות להיות מוקד המשיכה של העין.  מסיבה זו אפשר לגוון ובמקום מנורה אחת לשים דווקא שתיים או שלוש וליצור מראה מרגש אחר.  

תאורה מזכוכית לפינת האוכל

בעזרת גופי תאורה מתאימים ניתן לשדרג את פינת האוכל והבית כולו. כיצד עושים זאת ואילו שיקולים חשוב לקחת בחשבון?

שיקולים בבחירת תאורה לפינת אוכל

פינת האוכל היא אחד החלקים החשובים ביותר בבית. בפינת האוכל אנו מבלים יחד עם בן הזוג, לבד או עם הילדים, אולם הייחודיות שלה באה לידי ביטוי בעת אירוח: פינת האוכל היא מוקד האירועים החברתיים הנערכים בבית, ויש לה שורה ארוכה של תפקידים. פינת האוכל מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של חלל הפנים. יש כאלה המעדיפים ליצור הרמוניה בין המראה הדקורטיבי בסלון לבין האסתטיקה בפינת האוכל, לעומת אחרים שמחפשים דווקא אחר דרך ליצור ניגודיות. פינת האוכל היא גם איזור פונקציונאלי שאמור להיות נוח, מרווח ומפנק. מסיבות אלו ואחרות כדאי לתכנן היטב את התאורה מסביב ולצד פינת האוכל.

תאורה לפינת האוכל

גופי תאורה לפינת אוכל יכולים לשנות אותה לחלוטין. מומלץ להשתמש בהם על מנת להאיר את פינת האוכל בצורה שונה ולהקנות לה מעמד ייחודי. מעצבי פנים בוחרים לתלות נברשת לפינת אוכל מעל השולחן, אולם אין סיבה לוותר על גופי תאורה מסביב. הדבר החשוב הוא לזכור את השיקולים המרכזיים ולהביא אותם בחשבון בכל שלבי התכנון.

גודל החלל וכמות הדיירים

השיקול הראשון הוא גודל פינת האוכל מבחינה פיזית. בעזרת גופי תאורה ניתן ליצור אשליה אופטית של מקום גדול יותר, אך בחלק מפינות האוכל המטרה היא דווקא לתרום לתחושה אינטימית. כדאי לקחת מידות של פינת האוכל לפני שבוחרים גופי תאורה, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין המקום הפנוי בפינת האוכל לבין המקום במטבח, בסלון או בחללים קרובים אחרים.

השיקול השני שיכול לעזור בבחירה מוצלחת של גופי תאורה הוא כמות הדיירים. בבתי משפחות עם תינוקות, ילדים ובני נוער עדיף להתמקד בתאורה פונקציונאלית וחזקה. בבתים קטנים ואינטימיים יותר התפקיד של התאורה מעט משתנה: היא יכולה להיות סולידית, רומנטית ומדויקת.

החליטו מראש על התקציב

עוד שיקול עליו ממליצים אנשי מקצוע בתחום התאורה הוא התקציב. עדיף להחליט על מסגרת תקציב ברורה ולקבוע בהתאם אילו גופי תאורה עונים על הצרכים. מצד אחד, התקציב חייב להיות הוגן ולהתאים ליכולת הכלכלית של הלקוח. מצד שני, עדיף להשקיע בגופי תאורה איכותיים וליהנות מהם לאורך שנים רבות, מאשר לנסות ולחסוך ולסבול מעוגמת נפש. זכרו כי נברשות לפינת אוכל וגופי תאורה אחרים משדרגים את הערך של הנכס כולו. גם אם תעברו דירה ותבחרו להשאיר את גופי התאורה, סביר להניח כי תוכלו לגבות מחיר גבוה יותר עבור רכישה או השכרה.

תאורה לפינת האוכל במטבח

תחזוקה נכונה של גופי תאורה לפינת אוכל

היתרון הגדול ביותר של נברשות לפינת אוכל הוא תחזוקה פשוטה. הניקיון של גופי תאורה לפינת אוכל פשוט למדי. יש לנקות את גופי התאורה עם מטלית לחה אחת לתקופה מסוימת על מנת למנוע הצטברות אבק, לשמור על כללי הבטיחות בעת חיבור התאורה אל החשמל ולהרחיק ילדים מגופי תאורה חמים. הנברשות שומרות על המראה המקורי והייחודי שלהן ללא צורך בתחזוקה מיוחדת. ברוב הבתים משלבים את ניקוי גופי התאורה עם שאר פעולות הניקוי הרגילות, אך אפשר להתמקד בהם לקראת אירוע חברתי או ארוחה חגיגית.

לסיכום, לא ניתן ולא רצוי להתעלם מהנוכחות של גופי תאורה לפינת אוכל. גופי התאורה הללו הופכים בשנים האחרונות להיות חלק מרכזי מאוד בעיצוב הבית. אפשר לראות את ההשפעה שלהם גם במסעדות, בתי מלון ובתי נופש יוקרתיים. הנברשות מאירות את החלל ומוסיפות נופך מיוחד אל כל פינת אוכל. ההמלצה העיקרית היא לבחור את גופי התאורה בצורה נכונה, בליווי השיקולים המתאימים ותוך התייעצות עם מומחים מהתחום.

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות