תאורת מטבח

המטבח העכשווי הוא לב לבו של הבית הישראלי. הוא גדול הרבה יותר ממטבחים במקומות אחרים בעולם, והמשפחה הישראלית הממוצעת מבלה בו לא מעט. עובדה זו מביאה עימה מחשבה מחודשת על הרהיטים והחפצים הדרושים בסוג מטבח כזה, ובאופן בלתי נמנע גם על התאורה הנחוצה. 

גופי תאורה למטבחים, נועדו לענות על הצרכים המשתנים של משפחות בישראל של שנות האלפיים. אצלנו תוכלו למצוא כל צורה, צבע וגימור של גופי תאורה שנפשכם חשקה בו. כל גופי התאורה המוצעים אצלנו למכירה עשויים מחומרים איכותיים המבטיחים להם אריכות חיים, והמבטיחים לנו לקוחות מרוצים.

תאורה פונקציונלית בהתאם לאופי הדיירים

 

בין אם אתם שפים מקצועיים, בשלנים חובבים או האחראיים הבלעדיים לתזונת המשפחה כולה, תאורת מטבח צריכה להיות מותאמת להתנהלות היום יומית שלכם. אם אתם נוהגים לבשל בעיקר בשעות היום, והמטבח שלכם בנוי כך שאור טבעי רב חודר דרך החלונות, התאורה שתצטרכו לבישול היא מינימלית. אם היצירתיות שלכם בבישול פורצת דווקא עם רדת החשיכה, תזדקקו לגופי תאורה חזקים מאד, כדי שלא תאמצו את עיניכם בעת קריאת מתכונים או בזמן חיתוך, שצריך להתבצע בזהירות ובדיוק. כמות האנשים המאכלסת את המטבח בו זמנית, קשורה גם היא ביחס ישיר לתאורה. ככל שיש יותר אנשים במטבח תזדקקו ליותר אור.

גופי תאורה למטבחים פתוחים

 

מטבחים שנמצאים בחלל אחד עם חדר המשפחה או הסלון, ללא הפרדה ביניהם, הם דבר שכיח במחוזותינו. מטבחים מעין אלה יוצרים זרימה, כך שהחלל כולו נראה גדול יותר, וקיים קשר בין כל חלקיו. מבחינה עיצובית, תאורה למטבחים הללו צריכה להיות מותאמת לתאורה בסלון, וליצור תחושת רצף ולכידות. שנית, גופי התאורה צריכים לספק אור במידה כזו, שיוכל להאיר את כל האזור המשותף כראוי.

מבחר של גופי תאורה

לגופי תאורה שונים, הממוקמים באזורים שונים של המטבח, פונקציות שונות. מנורות הממוקמות מעל אזור הכיור והכיריים, נועדו לסייע להיטיב לראות בזמן הבישול והניקיון. מנורות דקורטיביות מעל לשולחן אוכל או דק, הן לרוב מנורות אווירה שכיף להביט בהן, והתאורה שמעל לשולחן האוכל הגדול משמשת כפריט עיצובי לכל דבר ועניין

כל שף מקצועי או חובב צריך תאורת מטבח איכותית

מטבח מושקע ומפנק הוא כבר מזמן לא פריבילגיה לבעלי ממון בלבד. מדובר על אחד החדרים החשובים ביותר בבית, ולכן כדאי להתייחס אליו בהתאם. יחד עם זאת, על מנת ליהנות מהמטבח ולשדרג אותו כהלכה יש צורך בגופי תאורה מתאימים.


לתאורה יש תפקיד פונקציונאלי וחיוני בעיצוב מטבחים. המטבח משמש בתור סביבת עבודה ולכן הוא זקוק להארה אופטימאלית. את ההארה הזו ניתן להשיג רק באמצעות תאורת נפח וגופי תאורה ייעודיים. פתרונות תאורה אלו מדגישים את משטחי העבודה, מבלי לוותר על צרכי העיצוב על השלמת המראה הכללי.

 

תאורה למטבח המתאימה לעיצוב הקיים

 

תאורת מטבח היא אלמנט בולט ומשמעותי בעיצוב הבית כולו. בעזרת התאורה ניתן להשפיע על תצוגת חלל המטבח, להדגיש אלמנטים ולחדד מסרים אסתטיים.

 

מטבח עם אי לדוגמא ניתן להאיר על ידי גוף תאורה המשתלשל מהתקרה ותוחם את המרחב. לעומת זאת, ישנם גופי תאורה אחרים אותם ניתן להציב לצד מכשירי החשמל הגדולים וכך להקהות את התחושה התעשייתית.

 

קיימים גופי תאורה המתאימים לדירות קטנות, אמצעי תאורה מתקדמים לחללים תעשייתיים גדולים במיוחד וכמובן פתרונות תאורה חדשים עבור מטבחים משולבים עם חדרי שירות.


 

נפח או אווירה: סוגים של תאורה במטבח

 

יש שני סוגים של תאורה בהם ניתן לבחור על מנת להאיר את המטבח. הסוג הראשון כולל את המוצרים המספקים תאורת נפח. מוצרים אלו מתאפיינים בפיזור אחיד של האור על כל החלל. גופי תאורת נפח יכולים לפנות כלפי מעלה, להיות צמודים לתקרה או שקועים בתקרה. רצוי להשתמש עבור גופי תאורה אלו בנורות פלורוסנט וכך לחסוך באנרגיה ובהוצאות חשמל. בנוסף, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי שימוש בתאורה נסתרת. בסגנון הזה גוף התאורה ממוקם מעל משטחי העבודה ומקרין אור נוח למרות שהוא אינו נראה.

 

זקוקים ליעוץ בנושא תאורת מטבח? התקשרו 08-9211151 ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

הסוג השני נקרא תאורת אווירה. בגופים אלו ניתן להסתפק על מנת להקנות למטבח אווירה רגועה, נעימה ורומנטית. את תאורת האווירה אפשר לקבל בעיקר עם גופי תאורה שקועים, או לחילופין שורת ספוטים על פסי צבירה. גם עמעום של תאורת המטבח המרכזית תשיג את המטרה ותהפוך את המטבח לחדר מנוחה לגיטימי ונוח.

תאורת מטבח לצרכי אירוח ובילוי עם המשפחה

השימוש המודרני במטבח לא כולל רק בישול, טיגון, אפייה או אידוי. מלבד הפתרונות הקולינריים המגוונים שניתן להשיג עם תאורה מעוצבת למטבח, כדאי להביא בחשבון גם נושאים כמו אירוח ובילוי של זמן איכות משותף עם המשפחה. המטבח הוא חדר המרכז את כל בני הבית במשך שעות לא צפויות של היום. אפשר להשתמש במטבח על מנת לאכול יחד ארוחת בוקר, צהריים וערב, לנוח במטבח כאשר חברים מגיעים לביקור או פשוט לשבת בו על מנת לרענן את השגרה וליהנות מהשקט.

השימוש במטבח בתור חדר אירוח ובילוי נפוץ בעיקר בדירות קטנות, אך הוא יכול להתאים גם בבתים גדולים או בוילות יוקרתיות. עיצוב נכון של המטבח, שילוב גופי תאורה עם פתרונות חיפוי קירות וריצוף הולם יכולים להפוך את המטבח לחדר אירוח לגיטימי לחלוטין. כך ניתן להרחיב את המקום הפנוי בבית ולפנות חללים צפופים. התאורה אחראית על שינוי התדמית של המטבח והיא מבטיחה שורה ארוכה של הפתעות. גופי התאורה המיועדים עבור מטבחים מודרניים מצליחים לעמוד בסטדנרטים הגבוהים ביותר ונותנים מענה גם על דרישות עיצוביות. נצלו את היתרונות הללו והפכו גם את המטבח שלכם למקור השראה עבור חברים, אורחים ובני משפחה!

בחירת גופי תאורה

 

מי שרוצה להשתמש במטבח גם לצרכי אירוח או בילוי חייב להתחיל עם בחירת גופי תאורה מתאימים. בשלב הראשון יש להבחין בין תאורה למטבחים המציעה פתרונות מעשיים בלבד, לעומת גופי תאורה המקנים גם יתרון ויזואלי ודקורטיבי. השתמשו בהיצע הרחב של גופי התאורה וכך תכניסו אל המטבח ערך מוסף.

בשלב השני תוכלו לבחור גופי תאורה למטבח על פי שיקולי בטיחות וחיסכון באנרגיה. בניגוד לתאורה בסלון או לתאורה בחדרי השינה, המטבח הוא חדר "רטוב" למחצה אשר בו מכשירי החשמל חשופים במידה מסוימת למקורות מים. הדגישו את שיקולי הבטיחות בעת בחירת גופי התאורהוהתייעצו עם אנשי המקצוע המתאימים בכל מקרה של התלבטות – התקשרו אלינו ונשמח לעזור: 08-9211151. הגדירו מראש את פינת הישיבה במטבח, בצעו שינויים והתאמות בנקודות החשמל והכינו את התנאים האופטימאליים עבור אירוח ובילוי עם המשפחה.

 

בחירת גופי תאורה למטבח

 

יש שפע אדיר של דוגמאות וסגנונות עבור גופי תאורה למטבח. כדאי לבקר באולם התצוגה שלנו ולהתרשם ממבחר גופי התאורה, תוך בחינת עוצמת התאורה של כל גוף בנפרד.

 

בואו לבקר אותנו באולם התצוגה >

 

מומלץ לרכוש גופי תאורה המתאימים לאופי השימוש במטבח. יש בשלנים אשר מבלים במטבח שעות ארוכות ונהנים משימוש במוצרי חשמל, משטחי בישול, תנורי אפייה ועוד. לעומתם, לא מעט לקוחות שומרים על המטבח בתור חדר סטרילי בעל תכונות מעשיות בלבד.

 

התאורה היא נושא שכדאי להקדיש לו מחשבה כבר בשלבים הראשונים של עיצוב המטבח – בעזרת התאורה ניתן לשנות לחלוטין את המראה של החלל וזאת בעלות משתלמת מאוד. התאורה אינה מצריכה הריסת קירות, החלפת תשתיות או השקעות כלכליות גבוהות. התקנת גופי התאורה מסתיימת במהרה וניתן לבצע אותה גם בדירות המושכרות לתקופות קצרות.

 

תאורת מטבח תמיד דרשה התייחסות מיוחדת ובשנים האחרונות היא זוכה לעדנה. הביקוש עבור מטבחים מעוצבים ומפרגנים הפכו את גופי התאורה למוצר מבוקש, יעיל והכרחי.

 

נשמח לסייע לכם בבחירת גופי תאורה למטבח שיתאימו לכם ביותר – התקשרו: 08-9211151 ונציגינו יעמדו לרשותכם.

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות