תאורת שבילים

כל מי שאי פעם גר בבית עם גינה או חצר פרטית, מבין את חשיבותה של תאורת החוץ. הגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית, ומשמשת את דייריו לצרכי בילוי, פנאי, אירוח ולעיתים גם טיפוח גינת ירק או צמחים מניבי פרי. לעיצוב הגינה יש השפעה רבה על אופי השימוש בה, ולכן מלבד בחירת הרהיטים, מיקומי הצמחים וכדומה – יש צורך לשים דגש רב עלתכנון מערך תאורה חכם, יעיל ויפה. 

גינה המוארת בצורה נכונה מקבלת מיד ערך מוסף, שכן ניתן לשהות בה בכיף גם לאחר רדת החשיכה. בנוסף, התאורה משפיעה ישירות על האווירה הנוצרת בסביבה החיצונית של הבית, משפרת משמעותית את ביטחונם האישי של הדיירים והאורחים ואפילו מעלה על ערכו הכלכלי של הנכס – לכן אין ספק שהיא בעלת משמעות לטווח הארוך.

תאורה לשביל  גוף תאורה עבור שביל בגינה

תכנון תאורה נכונה לגינה
יש צורך בתכנון תאורה כבר בשלבים המוקדמים ביותר של הבנייה או השיפוץ. חשוב לזכור כי תכנון מערך תאורה כרוך בשורה ארוכה של בדיקות טכניות, לכן כדי לייעל את התהליך, רצוי לקבוע מראש מסגרת תקציבית עבור רכישה והתקנה של גופי תאורה, ולסמן את הנקודות הספציפיות בגינה שנרצה להאיר. בין שלל הקטגוריות של תאורה לגינה תוכלו למצוא גופי תאורה תלוייםשקועי קרקע ושקועי קירספוטיםגופי תאורה נגד מים ותאורת שביל.

תאורת שבילים – שילוב מנצח של דקורטיביות ופונקציונלית 
אחד מהפרמטרים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון מלבד הארת שטח הגינה, הוא תאורה לצורך הארת שבילים ומעברים. מלבד היותה פונקציה דקורטיבית ואסתטית, תאורת השביל אחראית גם על הארה יעילה וטובה של שבילי הבית, אשר תבטיח מעבר קל, נוח, בטיחותי ונעים לעוברים ולשבים. החל מהארת הכניסה אל חלקו הפנימי של הבית, דרך השבילים והמעברים בתוך הגינה, גרמי המדרגות ועד הכניסה למחסך או למוסך – לתאורת שבילים תפקיד חשוב בשמירה על ביטחון הנוכחים, הן הפיסי והן הרגשי, ואין להקל בה ראש.

סוגי תאורת שבילים
כאשר מדברים על תאורה לאורך שבילי גישה, מיד עולה בראשנו תמונה של עמודי תאורה לאורך השביל. אך קיימות גם אלטרנטיבות נוספות של גופי תאורה במגוון גדלים ועיצובים מיוחדים שעלינו להכיר:

תאורה שקועה: גופים שקועים בנויים כך שכל גוף התאורה וחלקיו שקועים בתוך קיר, חומה, ריצפה או תקרה, ונועדו כדי להאיר לגובה או לרוחב. גופים אלו מפיצים אור רב ולכן ביכולתם להאיר שטח רחב יחסית באור נעים, תוך תיחום האזור המיועד למעבר ביעילות.

דוקרני גינה: בין גופי התאורה הפופולארים ביותר לגינה. הם קטנים יחסית ומגיעים עם דוקרן שננעץ באדמה. משום שהם ניתנים לכיוון בקלות לפי כל זווית רצויה, הם ממלאים פונקציות רבות – החל מהארת צמחייה או אלמנטים ספציפיים בגינה, דרך הפצת אור דקורטיבי ועד תאורת התמצאות וסימון שבילים. מדובר בגופי תאורה שהם בגדר הכרח בתכנון תאורת הגינה, ונחשבים לעמידים, שמישים במיוחד ובעלי אפקט תאורה נעים ויפה. ניתן לבחור גם בדוקרנים סולארים, המהווים פיתרון חסכוני ויעיל לתאורת שביל – הם קולטים את קרני השמש ביום ומאירים בלילה ובכך אינם זקוקים למקור חשמל.

חשוב לזכור כי לעיצוב תאורת גינה יש מספר עקרונות קבועים שיש להיצמד אליהם וגורמים רבים שיש לקחת בחשבון – החל מסוג האור ועוצמתו, גופי התאורה המתאימים, המיקום והזוויות של גופי התאורה, התייחסות לסגנון עיצובי מסוים, הפונקציות השונות של התאורה ואפילו גובה הקירות בגינה – לכן, רצוי להתייעץ ולהיעזר באיש מקצוע מיומן ומנוסה, שיש לו את הכלים והידע כדי להפוך את הגינה שלכם לפינה הקסומה ביותר בבית. זקוקים לעזרה? נשמח לעזור.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו מתאורה לשביל ולגינה – מודרנית ומקסימה!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון:
08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות