תאורה לחדר

בעזרת עיצוב תאורה לחדר ניתן להשיג מצבים שונים של תאורה כללית, תאורת אווירה ותאורת קריאה. במאמר הבא נסביר כיצד עושים זאת ונביא שורה של עצות מעשיות.

כמובן שמוצרי תאורה מודרניים מתאימים לסלוןלמטבחלפינת האוכללאמבטיה ולגינה, אך נדמה כי את התפקיד החשוב ביותר שלהם הם ממלאים בתוך חדרי השינה. את ההוכחה לחשיבות של תאורה לחדר שינה ניתן לראות במגוון המוצרים העומדים לרשות הלקוח. כיום ניתן לבחור מוצרים ומנורות הנותנים מענה על שלושה מצבי תאורה לפחות.
המצב הראשון הוא של תאורה כללית, ובו השימוש העיקרי הוא בניקוי, סדר וארגון של המיטה או הארון. המצב השני נקרא תאורת אווירה והוא מיועד לצפייה בטלוויזיה או כאשר רוצים לייצר אווירה אינטימית. לעומת זאת, תאורת קריאה מתאימה לחדרי הורים וכן כתאורה לחדרי ילדים, ומספקת תנאים אופטימאליים לעבודה, הכנת שיעורי בית או קריאת ספר.

חדר השינה הוא המקום האינטימי ביותר בבית. בעת בחירת תאורה לחדר שינה יש לקחת בחשבון לא רק שיקולים טכניים כמו עוצמת האור, סוג הנורה או העיצוב הדקורטיבי, אלא גם מאפיינים אישיים. התאורה צריכה להתאים לאופי של מי שמתגורר בחדר. ילדים צעירים לדוגמא יעדיפו חדר מואר עם מינימום של משחקי אור וצל, לעומת הורים שיכולים לבחור תאורה סולידית, אלגנטית ומתחכמת. ההיצע הרחב של מנורות לחדר וגופי תאורה אלגנטיים לחדרים מבטיח שכל אחד ימצא את הפתרון המושלם עבורו.

טיפים ועצות לרכישת גופי תאורה לחדר

כדאי לרכוש מנורות לחדרים לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע והכרת הטיפים הבסיסיים. ראשית, עוצמת התאורה המומלצת עבור חדר ממוצע של 10 מ"ר עם ריהוט בהיר היא W150 של תאורה הלגונית, או W30 של תאורה פלורסנטית. מעצבי פנים של חדרים בסביבה כהה ממליצים להשתמש בכמות כפולה של תאורה ובגוון צהוב בלבד.

שנית, זכרו לבדוק את הכיסוי של גוף התאורה. כיסוי מט לדוגמא מוריד 50% מעוצמתה ולא תמיד כדאי להשתמש בו בחדרי שינה. נסו להרחיב את החלל ולטשטש את גבולות החדר עם כיסוי מתכת או בד, שימנע מהאור להתפזר לצדדים. עם זאת, תחושה של חלל גדול ורחב תתקבל כאשר גם הפינות המרוחקות בחדר יוארו.

התאמת גופי התאורה אל מצב התאורה הרצוי

מבחינת התאמת גופי התאורה אל מצב התאורה הרצוי, עדיף להתחיל עם הדרישות של תאורה כללית. גוף תאורה במרכז החדר הוא הפתרון האטרקטיבי והנפוץ ביותר. בחדר קטן עם כמות גדולה  של ריהוט או עם טלוויזיה תלויה ניתן להשתמש בגוף תאורה צמוד תקרה. כך נמנעת השתקפות של האור על גבי המסך וגם תחושה קלסטרופובית. במידה ונקודת החשמל נמצאת מעל המיטה, דווקא גוף תאורה עם כיסוי תחתון מט מומלץ ליותר למניעת סינוור ופיזור האור.

בתאורת אווירה הדרישות מובחנות יותר וכוללות התאמה של גופי תאורה המאירים כלפי מעלה בלבד, בגובה של בערך 1.90 מטר מהרצפה. גופי תאורה אלו יכולים להיות עשויים מתכת או קרמיקה, בהתאם להעדפות אישיות ומסגרת התקציב של הלקוח. גם מנורת עמידה או שידה יכולה לספק את הפתרון הרצוי. בחדרים עם תאורה מונמכת עדיף להשתמש בתאורת פלורסנט או נורות לדים. מנגד, בקרבת הקירות חשוב להשתמש בגופי תאורה בהם הנורה ממוקמת עמוק ולא באותו גובה של המסגרת.

מי שרוצה להאיר את החדר למטרות קריאה יכול להשתמש בספוטים. תאורה לחדרים המבוססת על ספוטים מונעת התחממות ומציעה שעות עבודה רבות. מומלץ להתעניין לגבי דגמים בגוון לבן, שאורך החיים שלהם גדול פי 10 מנורות הלוגן רגילות. המלצה אחרת לגבי מנורות לחדרים עבור תאורת קריאה היא להשתמש בשקועי תקרה מעל הראש. זו אופציה טובה עבור תקרות מונמכות וגם עבור חדרים גדולים בהם יש מרחק בין המיטה לשאר פריטי הריהוט.

אנו מזמינים אתכם להתרשם מגופי התאורה המקסימים של IMD באולם התצוגה שלנו:
אנו ממוקמים במושב אחיסמך, שבעת המינים 70. נשמח לעמוד לרשותכם!

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות