תאורה סביבתית ותאורת התמצאות

לתאורה סביבתית ולתאורת התמצאות תפקיד חשוב בבטיחות ההליכה בשעות החשכה, ועל כן בקטגוריה זו נמצא תאורה שנועדה לעמוד בצדי שבילים המובילים לגינה או לבניין המגורים. תאורה זו יכולה להיות מותקנת צמודה לקיר או על עמוד תאורה.

אמנם השימוש המרכזי בתאורה זו הוא לצרכי בטיחות, כאמור, אך בזכות עיצובה הייחודי ומיקומה הדומיננטי היא הופכת לאלמנט מרכזי במרחב ועל כן חשוב להתייחס אליה גם מהפן הדקורטיבי. כדאי להתייחס לכמה אספקטים בזמן הבחירה על מנת לבחור את התאורה הסביבתית ואת תאורת ההתמצאות המתאימה לכם ביותר.

טיפים לבחירת תאורה סביבתית ותאורת התמצאות
בחירה אשר מפיקה את המיטב מתאורה זו היא כזאת שעושה שימוש בתאורה שזוהרה אינו מסנוור את הבאים ומפוזרת בצורה שווה לכל אורך האזור שמבקשים להאיר. באופן כזה גם משיגים אווירה רכה ונעימה בכניסה וגם משתמשים נכון בתאורה שמטרתה ליצור בטיחות. דבר נוסף שכדאי להתייחס אליו היא לקחת בחשבון את האפשרות לכבות חלק מהתאורה בחלק מהזמן. ככל שתהיה יותר שליטה על מספר הגופים המאירים באותו זמן כך נוכל להתאים את התאורה לתנאים המשתנים של מזג אוויר או לתנאים המשתנים שלנו. למשל, במקרה ואנו חוגגים אירוע, אז נרצה להדליק את כל התאורה שברשותנו, אך בזמנים אחרים נוכל להסתפק רק בחלק ממנה. יכולת כזו בשליטה על מידת האור היא גם יתרון עיצובי שמאפשר לנו ליהנות מתרחישי תאורה משתנים.

 

טיפ נוסף שחשוב לציין הוא שבתאורה סביבתית ובתאורת התמצאות רצוי לעשות שימוש בנורות החוסכות בחשמל, למשל בנורות פלורסנט (PL), שצבען הבהיר גם אינו מסנוור, ובכך משיגים עוד יתרון מומלץ. למטרה חסכונית זו ניתן גם לעשות שימוש במטאל הלייד, ובנורות לדים. המלצה זו באה כיוון שנורות מסוגים אלו דולקות בממוצע כ-6 שעות ביממה ומתאימות להאיר זמן ארוך במידה וגופי התאורה שלנו נועדו להאיר למשך כל הלילה.

איכות זו זכות
לרמת המוגנות האישית שלנו ושל אורחינו ובאי ביתנו צריכה להתלוות גם מוגנות של גופי התאורה. כדאי שלא להתפשר על איכות החומרים, במיוחד כאשר מדובר בגופי תאורה דוגמת תאורה סביבתית ותאורת התמצאות שנועדו לעמוד חשופים בפגעי מזג האוויר. גופי תאורה איכותיים אמורים לשמש לשנים ארוכות, כל פגיעה בהם פוגעת גם במטרה לשמה הם נועדו, כלומר, בבטיחות שלנו. כאשר גוף תאורה שנועד להגן עלינו נפגם מדובר בפגימה בכל תחושת הביטחון שלנו. שביל חשוך לבית יכול לייצר סיכונים שונים ומשונים שלא היינו רוצים להיתקל בהם בשעות הלילה המאוחרות. ואם כבר הזכרנו את תנאי מזג האוויר הרי שעל מנת לשמור על האיכות הגבוהה של גופי התאורה, אחרי שכבר בחרנו כאלה שלא מתפשרים על החומרים הטובים ביותר. על כן יש לתת את הדעת בצורה מחושבת ביותר לאיכות גופי התאורה, כי איכות זו זכות שאין להתפשר עליה.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות