תאורה סולארית

המודעות ההולכת וגוברת לנזקי התחממות כדור הארץ והצורך העולה בשימוש במוצרים ידידותיים יותר לסביבה, הביא את תחום התאורה הסולארית להתפתחות מואצת בשנים האחרונות, עד שכיום השוק מציע מגוון רחב של תאורה סולארית מתקדמת. תאורה זו נחשבת לאופציה האקולוגית, החסכונית והמועדפת על פני רבים אשר חיפשו אלטרנטיבה לתאורה המסורתית והפופולאריות שלה הולכת וגדלה. 

הפקת האור המלאכותי בו אנו משתמשים מדי יום מצריכה כמויות גדולות ביותר של חשמל ואנרגיה ממשאבים מתכלים על מנת לייצרו. לעומת זאת, תאורה סולארית היא למעשה תאורה "ירוקה" המופקת ממקור טבעי ונקי – באמצעות אנרגיית השמש אשר מומרת לאנרגיית חשמל באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית.

תאורה סולארית ויתרונותיה

תאורה סולארית בישראל
ימי השמש הרבים הם חלק בלתי נפרד מהאקלים הישראלי הלוהט ועל כן הם בעלי פוטנציאל גדול להפקת אנרגיה חשמלית ולהפקת אור בכמות גדולה המספיקה לתאורת שטחים ציבוריים, גינות פרטיות ובתים. תאורה סולארית חוסכת כמויות גדולות של אנרגיה ולכן משתלמת במיוחד לצרכן, בו בזמן היא גם מועילה מאוד לסביבה משום שהיא מונעת את הזיהום המתלווה לתהליך הפקת האור המלאכותי.

תאורה סולארית – איך זה עובד? 
תהליך ייצור אנרגיה סולארית לשם הפקת אור מתבצעת על ידי מנורה ייחודית אשר בתוכה מותקן פאנל סולארי שנועד לקלוט את קרני השמש בזמן בו היא מאירה. הפאנלים קולטים את אנרגיית השמש, ממירים אותה לאנרגיה חשמלית ובעזרת החשמל טוענים את הסוללות המותקנות במנורה. בעת החשיכה, קולטני האור במנורות מתחילים לפעול על מצבורי החשמל שצברו במהלך שעות היום, ומאירים את הסביבה. קולטני האור מותאמים לפיקוח על התהליך – כאשר יש אור הם קולטים אנרגיה, וכאשר אין אור הם מאירים את הנורות.

היכן ניתן להשתמש בתאורה סולארית?
עם ההתפתחות הטכנולוגית בתחום התאורה הסולארית והכניסה של המערכות הפוטו-וולטאיות, טווח השימוש בתאורה סולארית הלך והתרחב גם הוא וכיום נעשה בתאורה סולארית שימוש ציבורי ופרטי מגוון מאוד. ניתן להתקין מנורות סולאריות כמעט בכל מקום – החל ממקומות ציבוריים ותאורת רחוב, תאורה של תחנות אוטובוסים, תאורה לפארקים וגינות ציבוריות, תאורה לכבישים ולדרכים, תאורה לחניונים וכן הלאה, ועד שימושים פרטיים בכל מקום בו השמש מאירה ויכולה להטעין את הפאנלים הסולאריים, כמו תאורה סולארית לגינות וחצרות, תאורה במרפסותולעיתים אף תאורה בתוך הבתים עצמם. תאורה סולארית מאפשרת לנו להאיר שטחים גדולים, הן ציבוריים והן פרטיים. כיום, המודעות ליתרונות השונים של תאורה סולארית הביאה לעיצוב ויצירת אינספור דגמים של מנורות סולאריות ומערכות תאורה סולאריות, אשר עונות על צרכים רבים ומגוונים.

תאורה סולארית על גבי גג בית פרטי

יתרונות התאורה הסולארית
לתאורה סולארית יתרונות רבים – הן אישיים והן קולקטיביים. היתרון הראשון והמשמעותי ביותר הוא היתרון הכלכלי. נורות סולאריות משתמשות במקור אנרגיה טבעי ובלתי נדלה – אור השמש – אשר באמצעותו הן מטעינות את עצמן ומייתרות את הצורך בחיבור לחשמל. החיסכון בצריכת החשמל לאורך זמן הולך והפוך משמעותי מאוד עבור קהל הצרכנים ויכול לחסוך סכום לא מבוטל של כסף. כמ כן, הנורות פשוטות להרכבה ולהתקנה מה שמהווה יתרון במיוחד עבור הלקוחות הפרטיים אשר רוכשים תאורה סולארית בעיקר לחצרות בתיהם ולגינות פרטיות. היתרון הקולקטיבי בא לידי ביטוי בצמצום צריכת האנרגיה ומשאבים מתכלים. הנורות הסולאריות אשר נטענות באמצעות אנרגיית השמש בלבד חוסכות באנרגיית החשמל המיוצר בתחנות כוח ובכך מובילות להפחתה משמעותית בזיהום הסביבתי. על אף שעלותה הראשונית של תאורה סולאריות יקרה מעלותה של תאורה רגילה, החיסכון לטווח הארוך הוא כדאי ומשתלם במיוחד.

תאורת גן סולארית – פופולארית ומשתלמת 
השימוש בתאורה סולארית בגינות הפרטיות הוא פופולארי ביותר ונועד לספק תאורה חסכונית אך יעילה במיוחד לסביבה החיצונית של הבית. תאורה הגן הסולארי מופקת באמצעות מערכת סולארית ביתית קטנה ופשוטה להתקנה, המספקת פיתרונות נקותיים להארת מקומות שונים – החל מהכניסה לבית, החניה, החצר האחורית, שביל הגישה, הגינה או כל מקום אחר שתרצו. המערכת הסולארית צורכת מעט אנרגיה באופן יחסי ומספקת תאורה בצורה אפקטיבית וממוקדת. כיום ניתן לשלב בין הפונקציונליות של תאורה סולארית  לעיצובים שונים ומגוונים – מנורות מעוצבות, פנסים סולאריים, פסלי גינה המפיקים אור ושלל אביזרי נוי נוספים.

בואו לבקר באולם התצוגה שלנו והתרשמו ממגוון גופי תאורה!

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות