תאורת מבנה

יופיין האמתי של רב הערים הגדולות בעולם נגלה למבקרים דווקא בשעות החשיכה, כאשר מערכי התאורה הליליים נכנסים לפעולה ומאירים את מבני העיר בצורה מעוררת השראה. אחת הדוגמאות לתאורת מבנה ייחודית ומרהיבה בארצנו היא גשר המיתרים בירושלים אשר מואר בכ-250,000 נורות לד במהלך הלילה ויוצר מראה מרשים במיוחד.

יתרונותיה של תאורת מבנה 
תאורת מבנים היא עולם בפני עצמו השונה באופן ניכר מתאורת הפנים ומצריך תפיסה אחרת בכל הנוגע לתכנון. כיום, קיימות אפשרויות רבות לתאורת מבנים אשר ביכולתה להפוך כל מבנה בטון אפור וקודר למבנה חי, ססגוני ומרהיב אשר מושך את תשומת ליבם של העוברים והשבים. ההקבלה של תאורת מבנים לאיפור כמעט בלתי נמנעת, משום שבעלות לא גבוהה במיוחד, היא משנה את המהות של הדבר.

כאשר מתכננים הארה של מבנה, חשוב להבין שיש חשיבות גדולה להתאים את אופי התאורה לאופי המבנה. לשם כך יש צורך להבין את חזון האמן או האדריכל שיצר את המבנה, את מטרתו והשימוש הנעשה בו, את סגנון נראותו ואת השתלבותו עם הסביבה המקיפה אותו. כל מבנה יכול להיראות שונה לחלוטין כאשר מוסיפים לו תאורה – ניתן לשוות לו מראה עיצובי בקווים נקיים, בשטיפות של אור או בשליחת אלומות אור ממוקדות להבלטת הסרטים הקטנים. נוסף על כך, המבנה יכול להיצבע בגוונים טבעיים המתאימים לסביבתו או בגוונים צבעוניים, חזקים ובוהקים אשר יבדילו אותו מהשאר.

היכן משתמשים בתאורת מבנה?
שימוש בתאורת מבנה יכול להיעשות בכל מקום, אך לרב יתאים למבני ציבור כגון בנייני עירייה, בניינים ממשלתיים, בתי חולים, אתרים קדושים, מוזיאונים, אולמות תיאטרון, בתי משפט, מיצגים אומנותיים וכן הלאה. מטרתה של תאורת המבנה היא להדגיש את האלמנטים האדריכליים במבנה תוך התאמה למרכיבים העיצוביים בחזיתות. תכנון מערך התאורה צריך להיעשות תוך התחשבות בחומרי הגמר ובחיפוי המבנה על מנת ליצור תחושה הרמונית. תאורת מבנה תיעשה בדרך כלל על ידי גופי תאורה שקועים שנועדו להאיר אובייקטים לגובה, או באמצעות פרוז'קטורים חזקים (תאורת הצפה) המפזרים כמות גדולה של אור.

שימוש בתאורת LED בתאורת מבנה
היתרונות שבשימוש תאורת לד נובעים בעיקר מצריכה חשמלית נמוכה המגיעה לחיסכון של עד 90% בחשמל ומאורך חיים ארוך במיוחד (כ-50,000 שעות עבודה) העוצמות של פרוז'קטור LED נעות בין 10-100W כך שניתן להתאים את העוצמה הנכונה לקבלת תאורה רצויה בחיסכון מקסימלי בצריכת החשמל. פרוז'קטור LED נחשב חסכוני ועמיד במיוחד, בנוסף הוא מוגן מים כך שאין חשש להשתמש בו בחוץ. תאורת לד מגיעה בשלל צבעים וזווית הארה המאפשרות משחק מעניין בכל הנוגע לתחום הארת מבנים.

זקוקים לייעוץ תאורה? בואו לבקר באולם התצוגה שלנו, או צרו אתנו קשר:

אולם התצוגה שלנו ממוקם במושב אחיסמך, שבעת המינים 70
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 09:00-18:00, יום ו' וערבי חג 09:00-12:00
טלפון: 08-9211151

ייעוץ עם מומחה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:

אודות IMD Lighting

חברת I.M.D LIGHTING נוסדה בשנת 2004 על ידי אילן ומלי בנעזרי.
החברה המשפחתית, הפכה תוך זמן קצר למצליחה בתחומה, ומכל רחבי הארץ מגיעים לקוחות המחפשים אחר גופי תאורה ייחודיים ואיכותיים.
האווירה בחנות היא חמה ומשפחתית, ולבעלי המקום, אשר צברו ניסיון רב בתחום, של למעלה מ- 20 שנים, עצות מועילות רבות לקהל הלקוחות.

מאמרים נוספים

ייעוץ עם מומחה
לשיחת ייעוץ והצעת מחיר חייגו עכשיו
או השאירו פרטים:
This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.
×

עגלת קניות